skip to Main Content

Někdy v roce 1967 se pan Adolf – Fredrik Rappe rozhodl vyrobit na své farmářské usedlosti v obci Mörkaskog u města Braas prvních pár kusů dřevěné podlahy pro starousedlíky v okolí ze svých zdrojů švédské borovice. Ihned v počátku se začaly těšit tyto podlahy velké oblibě a dobré reference na tyto podlahy se začaly šířit za hranice tohoto regionu. Objednávek přibývalo a tak farmářská činnost byla z větší části utlumena a pan Rappe s rodinou začal provozovat výrobu podlah jako činnost hlavní. Ihned od začátku byly vyráběny pouze vícevrstvá prkna v různých šířkách a délkách, což přetrvalo dodnes. Už v roce 1970 vyvážela firma Rappgo svoje podlahy i do dalších evropských zemí a později také do USA a Japonska.

Adolf- Fredrik Rappe, majitel a zakladatel Rappgo byl prvním výrobcem vícevrstvé podlahy v podobě širokého prkna na světě. Nabýváním postupných zkušeností, dalším výzkumem i díky speciální výrobní technologii je dnes Rappgo velmi uznávaným výrobcem v celosvětovém měřítku. Hlavní důraz výzkumu byl a je kladen na stabilitu podlahy. V dnešní podobě je 3- vrstvá 14 mm široká podlaha Rappgo postavena na vysoce kvalitní překližce z jedle, která tvoří jádro podlahy. Spodní vrstvu tvoří dýha také z jedle nebo švédské borovice ve stejné tloušťce jako je vrstva vrchní ( 4 mm) dle příslušného dekoru. Pří příčném průřezu podlaha vypadá díky překližce jako by byla složená z 5 vrstev. V místních podmínkách a této konstrukci dosahovala podlaha při zkoumání lepších výsledků než při použití stejné dýhy na vrchní i spodní protitahové vrstvě podlahy, která je u nás považována za nejstabilnější. Pocit při uchopení prkna Rappgo jednoznačně vyvolává dojem nadstandardního produktu v oblasti vícevrstvých podlah.

Při systému pokládky můžeme využít klasický způsob pero- drážka nebo clic zámek RapLoc , který byl zkonstruován pro dlouhodobě těsný, funkční spoj. Zámek Raploc je kombinací cca 3 cm širokého tvarovaného proužku HDF pevně zaklíněného a zalepeného do podlahy.Spoje jsou opatřeny ochranným nátěrem pro vyloučení nepříjemných zvuků. Na krátké straně najdeme zámek s názvem 5G od firmy Välinge, který Rappgo používá v licenci a funguje na principu posunovací západky. Práce s tímto zámkem je opravdová radost, protože stačí pouze zatlačit instalované prkno do prkna již položeného. Odpadá tím složité podkládání prken na krátkých stranách či nutnosti posunout prkno v dlouhé staně pro zapadnutí krátkých stran. Oba zámky je možno rozdělat snadno a bez poškození.

Zvláštností či specialitou u podlah Rappgo je možnost vkládání dekoračních proužků mezi jednotlivá prkna o síle 5 mm přizpůsobených pro systém pero- drážka. Dekorační proužky jsou dodávány i z pryže a takto sestavenou podlahu je možné použít také v některých koupelnách. Na všech dlouhých stranách podlahy najdeme decentní V drážku, při systému Raploc také na stranách krátkých. Pokud někdo dává přednost ještě silnějším podlahám, může si vybrat z nabídky 23 mm široké třívrstvé podlahy. Síla vrchní a protitahové dýhy je 5 mm, složení a konstrukce je neměnná. V této kategorii výrobce nabízí i prkna široká 30 cm, což představuje ve světě naprostý unikát.

V současné době se Rappgo zaměřuje při výrobě převážně na evropské dřeviny dub, jasan, buk, bříza, borovice, modřín a jedle. Z amerického kontinentu dováží ořech a javor. Variant povrchových úprav je velmi mnoho. Základní výběr tvoří podlahy lakované a olejované. U olejovaných úprav je možno zvolit olej přírodní, bílý, tmavý a šedý, vždy v závisloti na typu dřeviny. Zajímavé je rovněž moření dubu a borovice před povrchovou úpravou olejem. Výrobce používá laky Casco v 6 vrstvách tvrzených UV zářením a oleje Woodcare.

Postupně měníme design stránek, abyste zde našli, co hledáte.

Aktuálně se na této stránce nenachází kompletní informace s nabídkou.

Navštivte nás proto v naší prodejně, kde vám vše rádi ukážeme.

Back To Top