skip to Main Content

Pravá dřevěná podlaha zprostředkovává pocit pohodlí. Tento jedinečný materiál má z dobrých důvodů prastaré tradice. Dřevo vytváří překrásnou atmosféru.

Všechny podlahy nejen prodáváme, ale i odborně pokládáme. Dřevěné podlahy pokládáme nejen v Jihlavě, ale i po celé Vysočině.

Dřevěná podlaha

Dřevěná masivní podlaha je ekologický, teplý a pružný materiál z obnovitelného zdroje. Kvalitně zhotovená masivní podlaha vydrží po několik generací.

Dřevěná vícevrstvá podlaha je vyrobena z nášlapné vrstvy po které chodíme. Takto vyrobená podlaha dodává prostorům reprezentativní vzhled za výhodnější cenu.

Korková podlaha

Korkové podlahy nemají punc reprezentativnosti, jejich vlastnosti z nich však dělají téměř ideální podlahovou krytinu pro jakýkoliv prostor. Vyrábějí se masivní dlaždice o tloušťce 6 až 8 mm (lze je brousit) a sendvičové dlaždice složené z pružného korkového jádra nebo HDF desky a nášlapné korkové dýhy. Při nákupu je třeba věnovat pozornost tloušťce materiálu: korek na podlahu by měl být alespoň 4 mm silný, se specifickou hmotností 400 až 420 kg/m³.

Z výroby se dodávají dlaždice s hotovou povrchovou úpravou, připravené pro plovoucí pokládku, ale také bez povrchové úpravy nebo předlakované. Ty se po položení lakují několika vrstvami speciálního laku na korek. Důležité je vyrovnání a vyhlazení podkladu před lepením dlaždic a také pečlivé položení podle instrukcí prodejce. Při občasné vizuální kontrole celistvosti laku a případné opravě lokálního poškození na frekventovaných místech bude korková podlaha dlouho a dobře sloužit. Novinkou poslední doby jsou korkové podlahy s natištěným dekorem dřeva.

Výhody korkových podlah:

 • Měkký, pružný, teplý, tichý a odolný materiál.
 • Možnost výběru typu podle zátěže (pro velkou zátěž se dodávají korkové podlahy s fóliovaným povrchem).
 • Přírodní materiál.
 • Při získávání suroviny se nekácejí stromy – korkové duby.

Nevýhody

 • Relativně malý výběr.
 • Potřeba šetrnější údržby, nutnost případných oprav na frekventovaných místech.

Marmoleum (linoleum)

Pod pojmem „lino“ si většina lidí představí PVC, jde však o zcela odlišný materiál. Linoleum se vyrábí z přírodních surovin: lněného oleje, pryskyřic, korkové nebo dřevité moučky, pigmentů, vápence a juty. Korkové linoleum je pružnější, měkčí, má však větší obrusnost a rychleji se prošlape. Linoleum s dřevitou moučkou je pevnější a odolnější, dřevo se také lépe barví než korek. Do obytných a středně namáhaných prostor se používá linoleum o tloušťce 2 mm. Vyrábí se také jako plovoucí podlaha, pásy linolea jsou lepené na podkladovou desku opatřenou zámkovým systémem.

Výhody linolea:

 • Materiál z přírodních surovin, absence chemikálií.
 • Dobrá odolnost proti opotřebení a hygieničnost (materiál omezuje šíření bakterií a mikroorganismů).
 • Dlouhá životnost, protože je probarvené v celé vrstvě a zachovává si tak stále neměnný vzhled.

Nevýhody

 • Vyžaduje pravidelnou údržbu, ve frekventovaných prostorách se musí častěji voskovat.
 • Nemůže se pokládat na vlhký podklad a jeho pokládka vyžaduje větší pečlivost než PVC (linoleum musí být např. perfektně přilepené, protože přírodní materiál má tendenci pracovat).
 • Plovoucí konstrukce je citlivá na vlhkost.

Máte zájem nebo se chcete na něco zeptat?

Zavolejte, napište nebo nás navštivte osobně ve vzorkové prodejně.

Back To Top