skip to Main Content

Návrat k přírodním materiálům. To je současný trend. Vybírejte ze tří možností přírodní podlahy.

Dřevěná podlaha

Kvalitní česká podlaha Magnum

Magnum Parket, a.s. je největší český výrobce dřevěných podlah s tradicí výroby třívrstvých parket od roku 1998. Hlavním předmětem činnosti firmy je výroba dřevěných třívrstvých parket – plovoucích podlah. V nabídce MAGNUM Parket najdete parkety vyrobené z mnoha dřevin, v různých barevných a povrchových úpravách. Pokud preferujete české výrobky, tak dřevěnou podlahou Magnum rozhodně neprohloupíte. Dnes jsou podlahy Magnum známé daleko za hranicemi naší země. Pro svoji kvalitu, poctivost, pružnost a zodpovědnost výrobce se vyváží i do těch nejdražších destinací naší planety.

Jedinečná prkna Rappgo

Vícevrstvá široká prkna opatřená V dřážkou vyráběná rodinnou firmou ve Švédsku jsou známá svojí jedinečností po celém světě. Konstrukce této podlahy je zpracována pro maximální stabilitu po desetiletí. Třívrstvou konstrukci založenou na jedlové překližce vhodně doplňuje zámek Raploc pro maximální dlouhodobou funkčnost těsného spoje. Výrobce používá přírodní oleje a laky na vodní bázi vypalované UV zářením. Zvláštností je možnost vkládání dekoračních proužků mezi jednotlivé lamely z pryže či dřeva a také výroba vícevrstvých podlah v tloušťce 23 mm a šířkou až 300 mm. Samozřejmostí, jakou můžeme čekat od švédského výrobce je výrobní proces zaměřený na plně ekologický výrobek.

Precizní Steirer parkett

Steirer Parkett Vám nabízí tvůrčí možnosti ztvárnit Váš domov přesně tak, jak si sami přejete. Vyberte si z jedinečné pestrosti druhů, barev a typů dřeva, které se ve Vašem obydlí stanou obrazem Vašich individuálních představ a které se harmonicky zapojí do Vašeho domova. Dokonalá přesnost výroby zaručuje jedinečnou kvalitu každé jednotlivé dřevěné podlahy Steirer Parkett. Jak optimální využití zdrojů, tak i výlučné používání absolutně ekologických postupů v každém kroku výrobního procesu patří k základním principům společnosti Schaucher Holzindustrie GmbH. Díky tomu dokáže tato tradiční rodinná firma učinit z každé podlahy Steirer Parkett výrobek vynikající kvality.

Korková podlaha

Korkové podlahy nemají punc reprezentativnosti, jejich vlastnosti z nich však dělají téměř ideální podlahovou krytinu pro jakýkoliv prostor. Vyrábějí se masivní dlaždice o tloušťce 6 až 8 mm (lze je brousit) a sendvičové dlaždice složené z pružného korkového jádra nebo HDF desky a nášlapné korkové dýhy. Při nákupu je třeba věnovat pozornost tloušťce materiálu: korek na podlahu by měl být alespoň 4 mm silný, se specifickou hmotností 400 až 420 kg/m³.

Z výroby se dodávají dlaždice s hotovou povrchovou úpravou, připravené pro plovoucí pokládku, ale také bez povrchové úpravy nebo předlakované. Ty se po položení lakují několika vrstvami speciálního laku na korek. Důležité je vyrovnání a vyhlazení podkladu před lepením dlaždic a také pečlivé položení podle instrukcí prodejce. Při občasné vizuální kontrole celistvosti laku a případné opravě lokálního poškození na frekventovaných místech bude korková podlaha dlouho a dobře sloužit. Novinkou poslední doby jsou korkové podlahy s natištěným dekorem dřeva.

Výhody korkových podlah:

 • Měkký, pružný, teplý, tichý a odolný materiál.
 • Možnost výběru typu podle zátěže (pro velkou zátěž se dodávají korkové podlahy s fóliovaným povrchem).
 • Přírodní materiál.
 • Při získávání suroviny se nekácejí stromy – korkové duby.

Nevýhody

 • Relativně malý výběr.
 • Potřeba šetrnější údržby, nutnost případných oprav na frekventovaných místech.

Marmoleum (linoleum)

Pod pojmem „lino“ si většina lidí představí PVC, jde však o zcela odlišný materiál. Linoleum se vyrábí z přírodních surovin: lněného oleje, pryskyřic, korkové nebo dřevité moučky, pigmentů, vápence a juty. Korkové linoleum je pružnější, měkčí, má však větší obrusnost a rychleji se prošlape. Linoleum s dřevitou moučkou je pevnější a odolnější, dřevo se také lépe barví než korek. Do obytných a středně namáhaných prostor se používá linoleum o tloušťce 2 mm. Vyrábí se také jako plovoucí podlaha, pásy linolea jsou lepené na podkladovou desku opatřenou zámkovým systémem.

Výhody linolea:

 • Materiál z přírodních surovin, absence chemikálií.
 • Dobrá odolnost proti opotřebení a hygieničnost (materiál omezuje šíření bakterií a mikroorganismů).
 • Dlouhá životnost, protože je probarvené v celé vrstvě a zachovává si tak stále neměnný vzhled.

Nevýhody

 • Vyžaduje pravidelnou údržbu, ve frekventovaných prostorách se musí častěji voskovat.
 • Nemůže se pokládat na vlhký podklad a jeho pokládka vyžaduje větší pečlivost než PVC (linoleum musí být např. perfektně přilepené, protože přírodní materiál má tendenci pracovat).
 • Plovoucí konstrukce je citlivá na vlhkost.

Máte zájem nebo se chcete na něco zeptat?

Zavolejte, napište nebo nás navštivte osobně ve vzorkové prodejně.

Back To Top